Project Screenshot

وب سایت شرکتی دریا تجارت خوزان

وب سایت رسمی شرکت دریا تجارت خوزان، وب سایتی بازرگانی است که در آن محصولات این شرکت در حوزه های تجارت داخلی، صادرات و واردات برای بررسی و ثبت سفارش ارائه شده اند.

 • وب سایت شرکتی
 • وب سایت بازرگانی
 • وب سایت چندزبانه
 • صادرات و واردات

خلاصه پروژه

 • نیاز فوری

  شرکت دریا تجارت خوزان که در زمینه صادرات، واردات و تجارت داخلی فعالیت می کند، نیاز فوری به وب سایتی چندزبانه برای شرکت داشت تا بتواند هم در داخل کشور و هم به صورت بین المللی خدمات و محصولات خود را معرفی نماید. طبق درخواست کارفرما، این وب سایت می بایست دارای ظاهری مناسب و درخور روابط بین المللی می بود.

 • تحلیل

  در این فرآیند تیم فنی و مهندسی به همراه طراحان طی یک جلسه به تحلیل نیاز اصلی مشتری پرداختند. در این تحلیل مشخص شد که مشتری وب سایتی چندزبانه، با ظاهری مدرن و بین المللی، مقرون به صرفه و فوری می خواهد تا بتواند سریعا این عدم حضور در اینترنت را جبران و خدمات خود را به جهانیان بشناساند.

 • راه کار

  پس از مشاهده تحلیل های انجام شده، تیم طراحی تصمیم گرفت ظاهری بین المللی و بصری را برای این پروژه طراحی نماید. و از طرفی تیم فنی با توجه به میزان بودجه و زمان فوری تحویل تصمیم به استفاده از تکنولوژی وردپرس نمود تا هم پروژه را در زمان مناسب تحویل دهد و هم آزادی عمل بیشتری به مدیران سایت بدهد.

نقش های کاربری

icon
کاربر

افرادی که می توانند خدمات و محصولات وب سایت را بررسی و ثبت سفارش کنند.

icon
اپراتور

اپراتور مدیر وب سایت جهت تولید و بارگذاری و مدیریت محتوای وب سایت

نتیجه

مدت زمان :
خرداد 1399 - مهر 1399
تیم :
بَک-اِند - 1 فِرانت-اِند - 1 یو-آی - 1 یو-ایکس - 1 مدیرمحصول - 1 کنترل کیفی - 1
طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری (UI/UX)

از آنجایی که این وب سایت فعالیت بین المللی داشت، طراحی این وب سایت باید به صورتی انجام می شد که مخاطبان خارج از کشور را نیز جلب خود کند. از سوی دیگر مدرن بودن طرح نیز از سوی کارفرما در دستور کار قرار گرفته بود. بنابراین در نتیجه تیم طراحی ، قالبی مدرن و در سطح بین المللی طراحی نمود.

معماری و توسعه سرور

به دلیل اینکه این پروژه محدودیت زمانی داشت و از طرفی باید مقرون به صرفه می بود. تیم فنی تصمیم گرفت تا از فناوری وردپرس برای توسعه آن استفاده نماید. به همین دلیل فعالیت های سمت سرور و پیاده سازی فرانت-اند در یک فاز انجام پذیرفت.

امکانات اجرا شده

این بخش از وب سایت که در صفحه نخست و ابتدای صفحه نیز قرار دارد، نقش بازتاب دهنده محصولات و خدمات ویژه شرکت، اخبار و رویداد ها را بر عهده دارد.

محصولات شرکت در سه دسته بندی کلی صادرات، واردات و تجارت داخلی تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آنها زیر دسته ها و محصولات خاص خود را دارند. بنابراین کاربران قادر هستند محصولات هر بخش را به صورت مجزا بررسی نمایند.

صفحه خدمات، تمامی آنچه شرکت دریا تجارت به شکل خدمات و محصولات ارائه می دهد را در یک نگاه برای مخاطب شفاف سازی می نماید.

این بخش مختص اطلاع رسانی اخبار و رویداد ها و همچنین مقالات نیز می باشد. کاربران می توانند از آخرین اخبار و رویداد ها با خبر باشند و نیز مقالات ارزشمند شرکت در زمینه های مختلف را مطالعه نمایند.

در این دو صفحه مهم، تاریخچه و مشخصات شرکت آورده شده و همچنین راه های ارتباطی جهت تماس و ثبت سفارش نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

از آنجایی که فعالیت اصلی شرکت دریا تجارت، صادرات و واردات است. بنابراین زبان های رایج مانند انگلیسی و عربی باید در این وب سایت پوشش داده می شد.

فناوری های استفاده شده

Php icon
Php
Angular icon
Laravel